سمپاشی فاضلاب

سمپاشی فاضلاب چه فایده ای دارد؟

سمپاشی فاضلاب

یکی از معضلات شهری که گریبان گیر اغلب منازل و ساختمان ها می شود حشرات فاضلابی است که موجب آلوده شدن محیط اطراف سلب آرامش می گردد، از این رو بایستی فورا برای از بین بردن آن ها اقدام شود و یا این که اقداماتی را برای پیشگیری از روبرو شدن با چنین معضلی انجام داد که انجام این کار تنها از طریق سمپاشی فاضلاب صورت می گیرد. در این مقاله می خواهیم بدانیم سمپاشی فاضلاب چه فایده ای دارد؟ و در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم از این رو دعوت می کنم با ما همراه باشید

چگونه حشرات فاضلابی را ریشه کن کنیم؟

در ابتدا شما باید حشراتی را که از فاضلاب وارد محیط ساختمان شده اند را شناسایی کنید تا بتوانید انتخاب درستی را برای ریشه کن کردن آنها داشته باشید. سوسک یکی از حشراتی است که در فاضلاب ها وجود دارد و می توانند انواع میکروب ها و آلودگی های مضر را به زندگی ما وارد کرده و سلامت  ساکنین ساختمان را با خطر مواجه کند. برای از بین بردن  این حشرات موذی بایستی سمپاشی فاضلاب را به صورت دوره ای از طریق شرکت سبزپوشان آریا انجام دهید زیرا این مرکز خدماتی برای انجام این فرایند از متخصصان و کارشناسانی که در این زمینه مهارت و تجربه دارند استفاده می کند.

سمپاشی حشرات به عنوان یک روش کنترل حشرات، با استفاده از مواد شیمیایی و غیر شیمیایی، به کنترل و کاهش جمعیت حشرات و پیشگیری از انتقال بیماری‌ها توسط آن‌ها کمک می‌کند. این فعالیت می‌تواند به حفظ سلامت و بهداشت انسان‌ها و حیوانات کمک کند و از شیوع بیماری‌هایی که به وسیله حشرات منتقل می‌شوند جلوگیری کند. شرکت سبزپوشان آریا خدمات سمپاشی انواع حشرات موذی و فاضلابی را در کوتاه ترین زمان انجام می دهد.

بهترین زمان برای سمپاشی فاضلاب در طول روز

به منظور تاثیر گذاری بیشتر سمپاشی، بایستی به مدت چندین ساعت از باز کردن لوله های آب جلوگیری کنید و مانع از ورود آب به داخل راه آب شوید و بهترین زمان برای انجام این کار صبح تا قبل از ظهر است زیرا در این ساعات به دلیل این که اهالی ساختمان در بیرون از منزل هستند مصرف آبریزی بسیار کم می باشد. توجه داشته باشید که هرگز سمپاشی فاضلاب را به آخر شب زمانی که همسایگان در منزل هستند و استراحت می کنند موکول نکنید، زیرا در این ساعات بیشترین میزان آب مصرف می شود و از سوی دیگر سمپاشی در این زمان برای سلامتی خطرناک است.

کارشناسان سبز پوشان آریا با توجه به اطلاعات و تجربه ای که در زمینه سمپاشی فاضلاب دارند توصیه می کنند که انجام این فرایند را به ماه های فروردین و اردیبهشت موکول کنید، زیرا گرم شدن هوا مصادف است با زاد و ولد حشرات فاضلابی مانند سوسک. شما در واقع با سمپاشی فاضلاب در این زمان از ازدیاد آن ها پیشگیری خواهید کرد البته بایستی در ماه تیر و مرداد انجام عملیات سمپاشی مجددا صورت بپذیرد. سمپاشی سوسک با بهترین و قوی ترین سموم از بین برنده سوسک در شرکت سبزپوشان آریا انجام می شود برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

بهترین زمان برای سمپاشی فاضلاب
بهترین زمان برای سمپاشی فاضلاب

قبل از سمپاشی فاضلاب چه اقداماتی باید انجام شود؟

قبل از اقدام برای سمپاشی فاضلاب به منظور رعایت نکات ایمنی، حتما از قرار دادن ظروف در داخل سینک خودداری کنید و تمام وسایلی که در سرویس ها و حمام قرار دارد نظیر مسواک، حوله، وسایل آرایش و بهداشتی و… برداشته شود تا در صورتی که بخار سم از فاضلاب ها خروج پیدا کرد بر روی ظروف و وسایل قرار نگیرد.

بعد از اتمام سمپاشی برای اطمینان از نتیجه بخشی و ریشه کن شدن حشرات بزرگی نظیر سوسک به مدت 4 الی 6 ساعت بهتر است آب ریزی صورت نگیرد. از آنجایی که سمپاشی در داخل فاضلاب انجام می شود در نتیجه بعداز اتمام کار، نیازی به نظافت ساختمان ندارد. کارشناسان شرکت سمپاشی سبز پوشان آریا ضمن ارائه خدمات تمامی نکات ایمنی را به ساکنین ارائه می دهند. برای آشنایی با انواع سوسک کش قوی خانگی پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت سبزپوشان آریا مطالعه نمایید.

اقدامات شرکت سبز پوشان آریا برای سمپاشی فاضلاب

 • بعد از تماس شما با شرکت سبز پوشان آریا و تعیین وقت، کارشناسان این شرکت به محل اعزام شده و بازرسی های لازم را انجام می دهند.
 • بعد از انجام بازرسی و شناسایی انواع حشرات فاضلابی، روش های مناسب برای بهسازی محیط توسط کارشناسان این مرکز به شما ارائه می شود که برای این مورد می توان به مواردی نظیر تمیز و ضدعفونی کردن محیط، بستن راه های وروردی برای جلوگیری از ورود حشرات فاضلابی اشاره کرد.
 • محیط اطراف منزل را به صورت دقیق مورد بازرسی و بررسی قرار می دهد و در صورتی که گیاهان و چوب های فاسد در آن نواحی وجود داشته باشد توصیه می کند که هر چه سریع تر پاکسازی آن ها اقدام شود زیرا این موارد نوعی منبع غذایی برای این حشرات محسوب می شود.
 • در صورت تشخیص کارشناس برای برخی مکان ها از ژل و خمیر استفاده می شود.
 • لازم است که از برخی حشره کش های ابقایی که نوعی سم بسیار قوی هستند برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل ساختمان استفاده کنید.

بعد از اتمام فرایند سمپاشی فاضلاب و به کارگیری موارد بهسازی روش ها و نکاتی که سبز پوشان آریا سبز در اختیارتان قرار می دهد به راحتی می توانید از ورود آلودگی ها و حشرات فاضلابی به داخل منزل ممانعت کنید.

نشانه های وجود حشرات فاضلابی در محیط

حشرات فاضلابی به محض ورود به ساختمان خود را داخل درزها  و مناطق تاریک پنهان کرده و حتی برخی از آن ها لانه سازی نیز می کنند، برخی از این حشرات توانایی پرواز نیز داشته و از این طریق فرار می کنند و خود را در میان وسایل منزل و یا داخل حمام و حتی سطل زباله مخفی می کنند. توجه داشته باشید که مدفوع حشرات فاضلابی در محیط کاملا مشخص است و شکل آن به صورت باریک و ناهموار است، علاوه بر این در اطرتف فضله برخی از این حشرات مو نیز مشاهده می شود.

برخی دیگر از حشرات نیز در محیط تخم ریزی می کنند که برای این کار مناطق مرطوب را انتخاب می کنند در پشت کابییت ها و دیگر وسایل آسپزخانه را همیشه مورد بررسی دقیق قرار دهید. حشرات فاضلابی برای این که بتوانند یکدیگر ا جذب کنند یک ماده شیمیایی تولید می کنند که بوی آن مشابه کپک زدگی است اگر چنین بویی را حس کردید باید بدانید گروهی از آن ها در محیط درحال رشد هستند و باید هر چه سریع تر برای سمپاشی فاضلاب اقدام کنید. ممکن است از خود بپرسید چطور از شر سوسک خلاص شویم؟ در همین خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت سبزپوشان آریا مورد مطالعه قرار دهید.

خطرات سمپاشی فاضلاب
خطرات سمپاشی فاضلاب

خطراتی که حشرات فاضلابی برای سلامت ما دارند

حشرات فاضلابی آلودگی بسیار بالایی را به همراه دارند و به سرعت آن را در محیط گسترش می دهند و انواع بیماری ها را به همراه دارند، که برای مثال می توان به انواع بیماری های عفونی و آلرژیکی مانند آسم اشاره کرد، از سوی دیگر میکروب هایی که به پاهای آن ها چسبیده می توانند مواد غذایی و وسایلی را که در آشپزخانه و حمام و سرویس قرار دارد آلوده کنند، براساس نتیجه آمار اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی بدن و پاهای حشرات فاضلابی موجب بیماری های اسهال، وبا، طاعون، و بیماری های ویروسی می شوند از این رو سمپاشی فاضلاب از اهمیت زیادی برخوردار است.

با توجه به آنچه گفته شد برای جلوگیری از رشد حشرات فاضلابی در محیط زندگی، باید منابع غذایی و منابع آب غیر ضروری که این حشرات از آن تغذیه می کنند را در محیط از بین ببریم، همچنین با انجام فرایند سمپاشی فاضلاب از طریق شرکت سبزپوشان آریا می توانید این آلودگی را در محیط زندگی خود ریشه کن کنید. سمپاشی محل کار و منزل توسط مجموعه مجرب سبزپوشان آریا متخصص در امور سمپاشی با سال ها تجربه در کوتاه ترین زمان انجام می شود برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

نحوه خلاص شدن از شر حشرات فاضلاب ساختمان

 • تمام راه های ورودی و خروجی این حشرات را مسدود کنید.
 • اگر در اطراف چاپ بست و ناودان برگ پوسیده وجود دارد هرچه سریع تر برای جمع آوری آن ها اقدام کنید.
 • مواردی مانند جعبه های خالی، روزنامه و مجلات قدیمی اگر در منزل دارید دور بریزید زیرا برخی حشرات می توانند در آن ها مخفی و تخم ریزی کنند.
 • درب سطل زباله همیشه بسته باشد.
 • وسایل آشپزخانه همیشه باید تمیز بوده و هر چند وقت یک مرتبه ضمن نظافت پشت کابینت ها آن را مورد بررسی دقیق قرار دهید.
 • فضاهای مرطوب درداخل خانه را همیشه خشک کنید.

چگونه حشرات فاضلابی را از بین ببریم؟

یکی از معضلات شهری که گریبان گیر اغلب منازل و ساختمان ها می شود حشرات فاضلابی است که موجب آلوده شدن محیط اطراف سلب آرامش می گردد، از این رو بایستی فورا برای از بین بردن آن ها اقدام شود. شرکت سبزپوشان آریا خدمات سمپاشی حشرات فاضلابی را در کوتاه ترین زمان انجام می دهد برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

نشانه های وجود حشرات فاضلابی چیست و چه خطراتی برای انسان دارند؟

حشرات فاضلابی به محض ورود به ساختمان خود را داخل درزها  و مناطق تاریک پنهان کرده و حتی برخی از آن ها لانه سازی نیز می کنند. حشرات فاضلابی آلودگی بسیار بالایی را به همراه دارند و به سرعت آن را در محیط گسترش می دهند. برای خواندن توضیحات بیشتر با ما همراه باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to Top
اسکرول به بالا