مبارزه با آفات با سمپاشی باغ و مزارع

مبارزه با آفات با سمپاشی باغ و مزارع

سمپاشی باغ و مزارع، باغداران و کشاورزان در کنار تمامی عملیاتی که برای زمین و باغ خود انجام می دهند بایستی برای این که محصول و میوه درختان دچار آفت نشود حتما در مورد اصول سمپاشی اطلاعات لازم را داشته و در زمان مناسب آن را اجرا کنند، با این کار نه تنها مانع از آفت زدگی زمین و باغ می شوند بلکه سلامت درختان و زمین نیز برای آینده تضمین خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مبارزه با آفات با سمپاشی باغ و مزارع بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم از این رو دعوت می کنم با ما همراه باشید.

سمپاشی باغ و مزارع

سمپاشی به معنای پاشیدن محلول سمی به میزان لازم براساس واحد سطح با هدف از بین بردن آفات و یا پیشگیری از آن برای باغ و مزارع می باشد. متاسفانه در بخش کشاورزی سمپاشی های زیادی صورت می گیرد که اکثریت آن ها بی دلیل و غیر اصولی است و از این طریق تنها کشاورز و باغدار خسارت اقتصادی ناشی از سمپاشی نادرست را باید بپردازد. لازم است به این نکته توجه داشته باشید برخی حشرات که در سمپاشی حشرات از بین می روند در حقیقت برای مزارع مفید می باشند.

با این کار تنها مقاومت آفات را در برابر محلول سمی افزایش می دهید و از سوی دیگر نوع سم نیز برای برخی آفات تاثیر گذار نمی باشد لذا بایستی انجام این فرایند را به مراکز خدماتی که در این زمینه از دانش و تخصص لازم برخوردارند بسپارید کارشناسان شرکت سبزپوشان آریا با بررسی باغ و مزارع می توانند تشخیص دهند که آیا تعداد آفات در مزارع نیاز به سمپاشی دارد یا خیر. سمپاشی حشرات از دیگر خدمات شرکت سبزپوشان آریا با هزینه مناسب می باشد برای دریافت خدمات سمپاشی حشرات با ما در تماس باشید.

سمپاشی باغ و مزارع
سمپاشی باغ و مزارع

روش درست سمپاشی باغ و مزارع

انجام فرایند سمپاشی در زمان مناسب

این نکته را به خاطر بسپارید، زمانی برای سمپاشی اقدام کنید که آفت در حدی باشد که منجر به زیان اقتصادی شود، به عنوان مثال برای گلخانه هایی که هیچگونه حشره ای در آن مشاهده نشده نیاز به سمپاشی ندارد، بلکه توصیه می کنیم در زمان قبل از کشت فرایند سمپاشی کلی را انجام دهید و از این طریق از ورود آفات پیشگیری کنید.

برای باغ میوه و مزارع نیز می توانید در زمان خواب درختان این فرایند را انجام دهید و از این طریق نه تنها از ورود آفات جلوگیری می کنید بلکه درختان را نیز ضدعفونی خواهید کرد. کارشناسان شرکت سمپاشی سبزپوشان آریا توصیه می کنند که فرایند سمپاشی را در ساعات خنک و مرطوب روز انجام دهید از این طریق گیاهان دچار تشنگی و تنش نخواهند شد.

استفاده از وسایل و ابزار مناسب برای انجام این کار

ابزاری که برای سمپاشی استفاده می شود قیمت بالایی دارد و باغداران و کشاورازن ممکن است قادر به تهیه آن نباشند، اما مراکز خدماتی سمپاشی نظیر سبز پوشان آریا از این تجهیزات بهره مند می باشند، این دستگاه ها موجب صرفه جویی در مصرف سم و حتی آب ترکیبی آن می شود و از سوی دیگر موجب می شود تا سم با میزان بیشتری تاثیرگذار باشد و از ین طریق هزینه ها نیز تا حد امکان پایین می آید.

سمپاشی به آب مناسب نیاز دارد

توجه داشته باشید که در زمان ترکیب سم با آب و ایجاد سم محلولی، باید از آب مناسب استفاده کنید،  PG و EC آب را باید برای این منظور پایین بیاورید که راه حل آن استفاده از آب شیرین کن و اسیدها هستند.

در اختیار داشتن سورفکتانت ها

کارشناسان سبز پوشان آریا برای این که بتوانند کشش سطحی محلول را افزایش دهند از سورفکتانت ها استفاده می کنند، سورفکتانت ها موادی هستند که موجب چسبندگی محلول سمی به اجزای گیاه می شود و از این طریق در برابر نفوذ آفات از گیاه محافظت می شود. اجرای سمپاشی مزارع در سریع ترین زمان توسط شرکت سبزپوشان آریا قابل انجام می باشد در صورت نیاز به خدمات سمپاشی مزارع با شرکت سبزپوشان آریا تماس بگیرید.

روش درست سمپاشی باغ و مزارع
روش درست سمپاشی باغ و مزارع

فرایند سمپاشی بایستی به صورت کاملا یکنواخت انجام شود

در زمان سمپاشی، بایستی محلول به صورت یکنواخت در باغ و یا مزارع پاشیده شود به گونه ای که به صورت قطرات شبنم بر روی گیاه قابل مشاهده باشد، توجه داشته باشید پاشش بیش از اندازه موجب آماس شدن سلول های گیاهی و مسدود شدن روزنه ها خواهد شد.

از سموم با کیفیت بالا و تاریخ دار برای انجام سمپاشی استفاده کنید

یکی از مهم ترین مواردی که موجب شده تا شرکت خدماتی سبزپوشان آریا اعتبار بالایی را در میان باغداران و کشاورزان کسب کند استفاده از سموم با کیفیت و تاریخ دار است.

مهم ترین اصول سمپاشی که کشاورزان و باغداران باید بدانند! در حالت کلی اصول سمپاشی را می توان در سه دوره تقسیم بندی و خلاصه کرد، که به قرار ذیل است:

اصول سمپاشی قبل از شروع کار

در این مورد کارشناساسن سبزپوشان آریا شما را راهنمایی خواهند کرد، و پس از بازرسی از باغ براساس فصل، نوع درخت و آفت موجود نوع سم مورد نیاز را به شما اعلام می کنند توجه داشته باشید هرگز بدون مشورت با افرادی که در این زمینه اطلاعات دارند اقدام به سمپاشی نکنید زیرا این کار می تواند موجب خشکیده شدن کامل درخت شود.

حتما در زمانی که سم را تهیه کردید اطلاعاتی که بر روی برچسب آن نوشته شده است را مطالعه کنید و سپس لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای سمپاشی را نیز باید فراهم کنید. شرکت سبزپوشان آریا ارائه دهنده خدمات سمپاشی باغ با هزینه مناسب می باشد برای دریافت خدمات سمپاشی باغ با ما در تماس باشید.

سمپاشی باغ و مزارع با هزینه مناسب
سمپاشی باغ و مزارع با هزینه مناسب

اصول سمپاشی در زمان انجام کار

در زمان سمپاشی نیز بایستی نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید ضمن از بین بردن آفات به درختان نیز صدمه ای وارد نشود، اولین نکته این است که انجام فرایند سمپاشی را به روزی که هوا صاف و بدون وزش باد باشد موکول کنید،  در صورتی که گیاهان و درختان شما نیاز به دوز دوم سمپاشی داشتهب اشد آن را نادیده نگیرید و در زمان تعیین شده توسط کارشناس حتما برای انجام آن اقدام کنید. نکته دیگر این که، برخی از سموم به دلیل این که محلول در آب هستند ممکن است قابلیت نفوذ در لایه اپیدرم برگ گیاهان را نداشته باشند از این رو باید شما مواد افزودنی را به آن اضافه کنید که در سمپاشی، محلول جذب اپیدرم شود.

اصول سمپاشی بعد از پایان کار

هرکز نباید با لباس هایی که فرایند سمپاشی را انجام داده اید به محل زندگی تان بروید با این کار محیط منزل را آغشته به مواد سمی خواهید کرد که بسیار خطرناک است. ظروف و تجهیزاتی را که برای سم استفاده کرده اید حتی الامکان بشویید و یا این که در جایی دور از دسترس قرار دهید. سموم باقی مانده را بسته های خود نگه داشته و در مکانی که در معرض گرما و نور خورشید نباشد قرار دهید. سمپاشی حشرات ریز پرنده توسط مجموعه سبزپوشان آریا قابل انجام می باشد جهت دریافت خدمات سمپاشی حشرات ریز پرنده در باغ و مزارع با ما در تماس باشید.

سمپاشی باغ و مزارع توسط سبز پوشان آریا

شرکت مهندسی خدماتی سبز پوشان آریا که در زمینه سمپاشی محیط های مختلف نظیر کارخانه ها، کارگاه های تولیدی، منازل، باغ و مزارع و …. فعالیت دارد توانسته است با بهره مندی از به روز ترین و با کیفیت ترین تجهیزات و همچنین نیروی انسانی متخصص و با تجربه در این زمینه اعتبار بالایی کسب کند.

برای ارتباط با این شرکت به صورت آنلاین می توانید به سایت Sabzposhanaria.com مراجعه کنید و هر گونه سوالی که در مورد سمپاشی باغ و مزارع دارید از کارشناسان ما بپرسید و در صورت تمایل سمپاشی باغ و مزارع خود را به ما بسپارید، کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

سمپاشی باغ و مزارع به چه صورت می باشد؟

سمپاشی به معنای پاشیدن محلول سمی به میزان لازم براساس واحد سطح با هدف از بین بردن آفات و یا پیشگیری از آن برای باغ و مزارع می باشد. بایستی انجام این فرایند را به مراکز خدماتی که در این زمینه از دانش و تخصص لازم برخوردارند بسپارید کارشناسان شرکت سبزپوشان آریا با بررسی باغ و مزارع می توانند تشخیص دهند که آیا تعداد آفات در مزارع نیاز به سمپاشی دارد یا خیر.

زمان مناسب برای سمپاشی باغ و مزارع چه زمانی می باشد؟

زمانی برای سمپاشی اقدام کنید که آفت در حدی باشد که منجر به زیان اقتصادی شود، همچنین برای باغ میوه و مزارع نیز می توانید در زمان خواب درختان این فرایند را انجام دهید و از این طریق نه تنها از ورود آفات جلوگیری می کنید بلکه درختان را نیز ضدعفونی خواهید کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to Top
اسکرول به بالا