انواع جانوران موذی

انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

ساس


انواع جانوران موذی ، ساس نوعی انگل‌ که روی بدن انسان یا حیوانات می‌نشیند و با مکیدن خون آن‌ها تغذیه می‌کند. ساس در نواحی گرمسیری و متعادل زندگی می‌کند. در فصل تابستان سرعت تکثیر و رشد آن‌ها نسبت به فصل زمستان بیشتر است. این حشره اغلب از طریق تختخواب، رختخواب، خرید مبلمان دست دوم و مانند این‌ها به خانه‌های شما وارد می‌شوند. این حشرات اغلب می‌توانند تا یک سال بدون تغذیه زنده بمانند. جای گزیدگی ساس به صورت دانه‌های سفت، بزرگ و متورم و به رنگ قرمز است؛ و به صورت خوشه‌ای است.


نشانه های وجود ساس در محل زندگی:

  • اثر خون در روی محلفه
  • دیدن ساس (مرده یا زنده) در رختخواب
  • وجود ساس در بین درزها و شکافت ها


برای از بین بردن ساس باید لباس‌ها و ملافه‌ها را با آب داغ شسته و در زیر نور مستقیم آفتاب خشک کرد.

اما اگر داخل کمدها ساس وجود داشته باشد، با قرار گرفتن دوباره لباس‌ها ساس برمی‌گردد. و در این مواقع حتما باید سمپاشی ساس صورت بگیرد.

مجموعه سبزپوشان آریا، ارائه دهنده خدمات سمپاشی و فضای سبز شامل، سمپاشی سوسک، سمپاشی کنه، سمپاشی ساس، سمپاشی حشرات،‌ طراحی فضای سبز ویلا و طراحی فضای سبز حیاط با قیمت مناسب می باشد.


کنه


کنه جانور کوچک انگلی است و از خوردن خون انسان و حیوانات تغذیه می‌کند. کنه‌ها روی مناطق مرطوب بدن فرد میزبان می‌نشینند و در بزاق خود ماده‌ای ضد انعقاد خون تولید می‌کنند که باعث می‌شود خونریزی فرد میزبان زیاد شود. چون نیش کنه زیر پوست نفوذ می‌کند، باعث قرمزی، خارش و تورم پوست می‌شود. در صورتی که توسط کنه گزیده شوید، باید هرچه سریعتر نیش را از بدن خارج کنید تا دچار بیماری نشوید. سپس باید به پزشک مراجعه کنید تا آنتی بیوتیک‌های برای جلوگیری از بیماری را دریافت کنید.
کنه در طبیعت و محیط‌های سرسبز وجود دارد. بنابراین بهتر است سر، دست‌ها، پاهایتان را در طبیعت بپوشانید و از اسپری و کرم‌های دفع حشرات استفاده کنید. در محیط‌های خانگی و اداری هم در صورت وجود باید سمپاشی توسط افراد مجرب و متخصص انجام بگیرد.


مگس


مگس‌ها بزرگترین گروه حشرات هستند. تا کنون بیش از هفتصد و پنجاه هزار نوع مگس شناسایی شده است.

مگس‌ها دقت بینایی و شنوایی بسیار بالایی دارند. اغلب مگس‌ها غذای حیواناتی مثل قورباغه‌ها، وزغ ها، مارمولک ها، پرندگان و… هستند.
مگس‌ها انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها گیاه خوار هستند و آفت گیاهی محسوب می‌شوند. برخی دیگر از لاشه سایر جانوران تغذیه می‌کنند و باعث سرعت بخشیدن به تجزیه ی لاشه جانوران، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهان می‌شوند. این دسته باعث پاکسازی محیط زیست می‌شوند. برخی از مگس‌ها هم گوشتخوار هستند و برخی دیگر هم باعث انتقال بیماری‌های مختلف به انسان می‌شوند.
دسته‌ی دیگر مگس‌ها که بیشتر با آن‌ها سر و کار داریم مگس‌های خانگی هستند. اینها از پس مانده غذای انسان و حیوان، شیر، شکر، میوه‌های فاسد، زباله‌ها، مدفوع، خون تازه و خشک، خلط سینه و ترشحات بینی تغذیه می‌کنند. این دسته از مگس ها باعث انتقال باکتری‌های بیماری‌زا و در نهایت باعث بیمار کردن انسان می‌شوند.
مثلا باکتری‌های شیملا، سالمونا، سل، جزام و… ، تخم انواع کرم‌ها، ویروس‌هایی مثل فلج اطفال و هپاتیت را می‌توانند منتقل کنند.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران، سمپاشی محل کار، سمپاشی بیمارستان، سمپاشی فروشگاه و سمپاشی پارکینگ با مجموعه سبزپوشان آریا در تماس باشید.


اقدامات پیشگیرانه از ورود انواع جانوران موذی

  • نصب توری در محل در و پنجره‌ها
  • بستن در ظرف غذا
  • دفع بهداشتی و اصولی زباله
  • استفاده از کاغذ و چسب حشره‌کش
  • استفاده از حشره‌کش
  • سمپاشی ساختمان توسط متخصصین سمپاسی با استفاده از سموم بی‌ضرر
راه هایی که ساس می تواند وارد خانه شود چیست ؟

ساس حشره ای است که می تواند از طریق مبلمان و یا رختخواب دست دوم خریداری شده وارد خانه شوند. چرا که ساس اغلب درون ملحفه و پارچه زندگی می کند.

آیا همه مگس هایی که اطرافمان وجود دارند سبب انتقال بیماری می باشند؟

باید بدانید که مگس ها چند دسته هستند ، آنهایی که در طبیعت وجود دارند که نه تنها سبب انتقالی بیماری نیستند بلکه باعث تجذیه و پاکسازی محیط هم می شوند و دسته دیگری که در ساختمان و یا خانه مشاهد می کنیم که به دلیل وجود زباله جمع می شوند باعث انتقال بیماری هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا