معرفی انواع جانوران موذی در ساختمان‌

انواع جانوران موذی در ساختمان‌ ها 1

معرفی انواع جانوران موذی در ساختمان‌

ساس

انواع جانوران موذی ، ساس نوعی انگل‌ که روی بدن انسان یا حیوانات می‌نشیند و با مکیدن خون آن‌ها تغذیه می‌کند. ساس در نواحی گرمسیری و متعادل زندگی می‌کند. در فصل تابستان سرعت تکثیر و رشد آن‌ها نسبت به فصل زمستان بیشتر است. این حشره اغلب از طریق تختخواب، رختخواب، خرید مبلمان دست دوم و مانند این‌ها به خانه‌های شما وارد می‌شوند. این حشرات اغلب می‌توانند تا یک سال بدون تغذیه زنده بمانند. جای گزیدگی ساس به صورت دانه‌های سفت، بزرگ و متورم و به رنگ قرمز است؛ و به صورت خوشه‌ای است.

نشانه های وجود ساس در محل زندگی

  • اثر خون در روی محلفه
  • دیدن ساس (مرده یا زنده) در رختخواب
  • وجود ساس در بین درزها و شکافت ها

برای از بین بردن ساس باید لباس‌ها و ملافه‌ها را با آب داغ شسته و در زیر نور مستقیم آفتاب خشک کرد. اما اگر داخل کمدها ساس وجود داشته باشد، با قرار گرفتن دوباره لباس‌ها ساس برمی‌گردد. در این مواقع حتما باید سمپاشی ساس صورت بگیرد. برای دریافت خدمات سمپاشی ساس با شرکت سبزپوشان آریا در تماس باشید.

نابودی ساس در ساختمان
نابودی ساس در ساختمان

کنه

کنه جانور کوچک انگلی است و از خوردن خون انسان و حیوانات تغذیه می‌کند. کنه‌ها روی مناطق مرطوب بدن فرد میزبان می‌نشینند و در بزاق خود ماده‌ای ضد انعقاد خون تولید می‌کنند که باعث می‌شود خونریزی فرد میزبان زیاد شود. چون نیش کنه زیر پوست نفوذ می‌کند، باعث قرمزی، خارش و تورم پوست می‌شود. در صورتی که توسط کنه گزیده شوید، باید هرچه سریعتر نیش را از بدن خارج کنید تا دچار بیماری نشوید.

سپس باید به پزشک مراجعه کنید تا آنتی بیوتیک‌های برای جلوگیری از بیماری را دریافت کنید. کنه در طبیعت و محیط‌های سرسبز وجود دارد. بنابراین بهتر است سر، دست‌ها، پاهایتان را در طبیعت بپوشانید و از اسپری و کرم‌های دفع حشرات استفاده کنید. در محیط‌های خانگی و اداری هم در صورت وجود باید سمپاشی توسط افراد مجرب و متخصص انجام بگیرد. سمپاشی کنه توسط متخصصین شرکت سبزپوشان آریا قابل انجام می باشد. جهت دریافت خدمات با شرکت سبزپوشان آریا در تماس باشید.

نابودی کنه در ساختمان
نابودی کنه در ساختمان

مگس

مگس‌ ها بزرگترین گروه حشرات هستند. تا کنون بیش از هفتصد و پنجاه هزار نوع مگس شناسایی شده است. مگس‌ ها دقت بینایی و شنوایی بسیار بالایی دارند. اغلب مگس‌ها غذای حیواناتی مثل قورباغه‌ها، وزغ ها، مارمولک ها، پرندگان و… هستند. مگس‌ ها انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها گیاه خوار هستند و آفت گیاهی محسوب می‌شوند. برخی دیگر از لاشه سایر جانوران تغذیه می‌کنند و باعث سرعت بخشیدن به تجزیه ی لاشه جانوران، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهان می‌شوند. این دسته باعث پاکسازی محیط زیست می‌شوند. برخی از مگس‌ها هم گوشتخوار هستند و برخی دیگر هم باعث انتقال بیماری‌های مختلف به انسان می‌شوند.

دسته‌ی دیگر مگس‌ ها که بیشتر با آن‌ها سر و کار داریم مگس‌ های خانگی هستند. اینها از پس مانده غذای انسان و حیوان، شیر، شکر، میوه‌های فاسد، زباله‌ها، مدفوع، خون تازه و خشک، خلط سینه و ترشحات بینی تغذیه می‌کنند. این دسته از مگس ها باعث انتقال باکتری‌های بیماری‌زا و در نهایت باعث بیمار کردن انسان می‌شوند. مثلا باکتری‌های شیملا، سالمونا، سل، جزام و… ، تخم انواع کرم‌ ها، ویروس‌هایی مثل فلج اطفال و هپاتیت را می‌توانند منتقل کنند. برای دریافت خدمات سمپاشی حشرات با مجموعه سبزپوشان آریا مجری سمپاشی تخصصی در تهران تماس بگیرید.

نابودی مگس در ساختمان
نابودی مگس در ساختمان

اقدامات پیشگیرانه از ورود انواع جانوران موذی

  • نصب توری در محل در و پنجره‌ها
  • بستن در ظرف غذا
  • دفع بهداشتی و اصولی زباله
  • استفاده از کاغذ و چسب حشره‌کش
  • استفاده از حشره‌کش
  • سمپاشی ساختمان توسط متخصصین سمپاسی با استفاده از سموم بی‌ضرر

جانوران موذی در ساختمان‌ چه جانوارنی می باشند؟

در این مقاله از سایت سبزپوشان آریا به بررسی جانوران موذی در ساختمان‌ پرداخته ایم با ما همراه باشید.

برای پیشگیری از ورود انواع جانوران موذی در ساختمان چه اقدامی کنیم؟

نصب توری در محل در و پنجره‌ها و بستن در ظرف غذا و … برای خواندن سایر موارد تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا