راه های نابودی جانوران موذی

انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2

راه های نابودی جانوران موذی

سوسک


راه های نابودی جانوران موذی ، سوسک‌ها در همه جا یافت می‌شوند. سه نوع سوسک که بیشتر در منازل و ساختمان‌ها یافت می‌شوند عبارتند از:
نوعی از سوسک‌ها هستند که به سوسک ریز آلمانی یا سوسک ریز اشپزخانه معروفند و همانطور که از اسمش مشخص است، در اشپزخانه‌ و در زیر کابینت‌ها زندگی می‌کنند. نوع دیگری از سوسک‌ها که زیاد دیده می‌شوند سوسک‌های فاضلابی هستند. سوسک‌های دیگری نیز اغلب در اطراف ما دیده می‌شوند که بزرگترند، به رنگ قرمزند، دارای بال هستند و پرواز می‌کنند. سوسک‌ها در نقاط تاریک و در درزها و شکاف‌ها و… تخم‌گذاری می‌کنندو از مواد غذایی مختلف مانند شیرینی‌جات و مواد نشاسته‌ای و… تغذیه می‌کنند. این موجودات در اطراف ما زندگی می‌کنند و بیماری‌زا هستند. در ادامه به ارائه روش مبارزه با سوسک‌ خواهیم پرداخت :


روش مبارزه با سوسک‌ :

  • مواد غذایی را درون یخچال یا ظروف در بسته نگهداری کنید
  • زباله‌ها را هر روز از منزل خارج کنید
  • درزها و روزنه‌ها را بپوشانید
  • قبل از خروج از منزل اسپری حشره‌کش بزنید و چند ساعتی محیط را ترک کنید
  • برای سمپاشی سوسک باید همه‌ی موازین بهداشتی رعایت شود و باید این کار توسط کارشنس سمپاشی انجام شود.
  • این ترکیبات برای سلامت انسان نیز مضر است .
  • اگر به درستی و با رعایت نکات ایمنی و در اندازه مورد نیاز به کار نرود، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران، سمپاشی محل کار، سمپاشی بیمارستان، سمپاشی فروشگاه و سمپاشی پارکینگ با مجموعه سبزپوشان آریا در تماس باشید.

شپش

شپش انگلی است که در تمام جوامع انسانی همواره حضور دارد. این حشره ناقل بیماری‌هایی مانند تیفوس می‌باشد. یکی از مکان‌های رایج وجود شپش بر روی موهای سر است. شپش بالغ ماده به قسمت پایه مو می‌چسبد و در آن‌جا تخم می‌گذارد. تخم شپش به تار و پود لباس‌ها می‌چسبد که به صورت یک برآمدگی کوچک کروی و یا بیضی شکل است و نسبت به مواد شوینده معمولی مقاوم است. اغلب کودکان بیشتر به شپش مبتلا می‌شوند.

روش مبارزه با شپش‌ :

اولین روش مبارزه با شپش‌ لباس‌ها و ملافه‌هایی که کودک در هفته‌های قبل از مبتلا شدن استفاده کرده است و لباس‌های سایر اعضای خانواده همگی باید با آب جوش ضدعفونی شوند. همچنین اتوی مو به دلیل حرارت زیادی که دارد در از بین بردن تخم شپش موثر است. اما تمیز کردن اتومو سخت است و ممکن است باعث انتقال تخم‌های شپش به دیگران شود. همچنین باید از آلوده نبودن اسباب بازی‌ها و وسایل شخصی کودک اطمینان حاصل کنید.

عقرب

عقرب‌ها موجوداتی بسیار مقاوم هستند. به صورتیکه حتی در مقابل اشعه رادیواکتیو مقاومت بالایی دارند و می‌توانند از انفجار اتمی مصون بمانند. این موجودات برای زنده ماندن به اکسیژن بسیار کمی نیاز دارند. به طوری که می‌توانند تا یک شبانه روزدر عمق آب و ماه‌ها در یک بطری در بسته زنده بمانند. ساختار بدنی‌شان به آن‌ها این امکان را می دهد که ماه‌ها بدون آب و غذا زنده بمانند. به دلیل ساختار خاص بدنشان می‌توانند به راحتی درشکاف‌ها، زیر سنگ، زیر پوست درختان، بین هیزم‌ها، داخل خانه‌ها، حمام، دستشویی، آشپزخانه و سایر محیط‌های مرطوب مدت‌ها مخفی شوند.

عقرب‌ها زنده زا هستند و از نیمه تابستان تا نیمه پاییز فصل تولید مثل آن‌هاست. نوزادان عقرب پس از تولد بر پشت مادر خود سوا می‌شوند و تا زمانی که پوست بیندازند بر پشت مادر می‌مانند.

مجموعه سبزپوشان آریا، ارائه دهنده خدمات سمپاشی و فضای سبز شامل، سمپاشی سوسک، سمپاشی کنه، سمپاشی ساس، سمپاشی حشرات،‌ طراحی فضای سبز ویلا و طراحی فضای سبز حیاط با قیمت مناسب می باشد.

مبارزه با عقرب‌ها

عقرب‌ها بسیار سمی و خطرناک می‌باشند و بهترین راه مقابله با آن‌ها، سمپاشی ساختمان به صورت صحیح است. با مشاوره کارشناسان باید نوع و مقدار سم انتخاب گردد، و باید از سم‌های بهداشتی و بی‌ضرر برای انسان استفاده گردد. همچنین باید در فصل مناسب سمپاشی صورت بگیرد.

شرکت سبز پوشان آریا فعال در زمینه سمپاشی حشرات ، طراحی فضای حیاط ، سمپاشی سوسک و همچنین طراحی فضای سبز ویلا می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان خبره ما در ارتباط باشید.

شپش ها به طریقی وارد موی سر و خانه می شوند؟

شپش ها اغلب به لباس می چسبند و در برابر مواد شوینده نیز مقاومت می کنند به همین دلیل از این طریق وارد خانه و یا موسر شخص می شوند.

برای نابودی شپش چه باید کرد؟

از آنجایی که شپش ها در برابر مواد شوینده مقاوم هستند می توانید لباس هارو با آب جوش ضدعفونی کنید. برای نابود کردن شپش موی سر هم می توانید از اتو با حرارت بالا استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا