انواع سوسک

انواع سوسک

سوسک ها از هر نوعی که باشند علاوه بر این که موجب آزار و وحشت می گردند، ناقل های خطرناکی برای انتقال بسیاری از بیماری ها می باشند. ویژگی ناقل بیماری برای سوسک ها به محل زندگی آن ها برمی گردد، سوسک ها در مکان هایی همچون فاضلاب زندگی می کنند که موجوداتی همچون باکتری، قارچ، میکروب های خطرناک، تخم انگل، ویروس و… در آن به فراوانی یافت می شود. شناخت انواع سوسک از آن جهت مهم است که هر سوسک با سم مخصوص کشته می شود و ممکن است که نسبت به دیگر سم ها مقاوم باشد. ما در این مقاله به بررسی انواع سوسک می پردازیم. شما عزیزان می توانید پس از شناخت نوع سوسک منزلتان، با تیم سبزپوشان آریا تماس بگیرید تا با بهترین روش و سم، به پاکیزگی منزلتان بپردازند.

آشنایی با انواع سوسک

سوسک آمریکایی

این سوسک رنگ قهوه ای متمایل به قرمز دارد که در پشت سر خود دارای بال های روشنی است. سوسک آمریکایی در گونه ی خود بزرگترین سوسک محسوب می شود. این نوع سوسک بیشتر در بیرون از خانه فعالیت دارد ولی از راه هایی همچون لوله های فاضلاب و حتی پنجره به درون منزل راه میابند. ویژگی های کلی این سوسک عبارتند از:

 • طول عمری نزدیک به 600 روز
 • قابلیت پرواز
 • تغذیه از موادی مانند نان، میوه، کاغذ، کفش، چربی، مواد شیرین همچون شکلات و شیرینی ها و…
سوسک آمریکایی
سوسک آمریکایی

سوسک آلمانی

نام دیگر این سوسک ها که به رنگ قهوه ای تیره یا روشن دیده می شوند، سوسک ریزآشپزخانه و سوسک کابینت است. عمر این نوع سوسک حدود 90 روز می باشد. لازم به ذکر است که در ایران، سوسک آلمانی بیشترین تعداد را نسبت به دیگر سوسک ها دارد. رستوران، مغازه ها، آپارتمان ها مکان های مناسب برای زندگی این نوع سوسک هستند چرا که سوسک آلمانی در مکان های مرطوب، گرم و دارای تغذیه رشد بسیار خوبی دارد و همچنین تولیدمثل برای این موجودات در این مکان ها راحت تر و بهتر انجام می شود.

همانند دیگر سوسک ها، این نوع هم می تواند خطری برای زندگی انسان باشد پس اگر در منزل خود سوسک آلمانی را مشاهده کردید، اصلا نگران نباشید کافی است با تیم سبزپوشان آریا تماس بگیرید. افراد حرفه ای و باتجربه ی این تیم، در کم ترین زمان ممکن منزل شما را عاری از این موجود چندش آور و خطرناک می کنند. سمپاشی سوسک ریز کابینتی با قوی ترین سموم در سریع ترین زمان توسط شرکت سبزپوشان آریا قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک ریز کابینتی با ما تماس بگیرید.

سوسک آلمانی
سوسک آلمانی

سوسک شرقی

طول این سوسک حدود یک اینچ می باشد. رنگی قهوه ای، بال، شاخک های بلند، حرکت آهسته از مشخصات سوسک شرقی است. این حشره در مکان های گرم و مرطوب تولیدمثل خوبی دارد همچنین به هنگام حرکت از خود بوی نامطلوبی تولید می کند. شکاف ها، درزها و زیرزمین مکان زندگی این نوع حشره است. از راه های ورود سوسک شرقی، لوله های فاضلاب می باشد.

شرکت سبزپوشان آریا با بهترین سم های موجود در بازار، پس از شناسایی این حشره در منازلتان، سم مخصوص به آن را در چندین مرحله و به صورت دوره ای در جای جای خانه بخصوص مکان زندگی سوسک های شرقی می پاشند، به گونه ای که اثری از این موجودات بیماری زا نماند. سمپاشی سوسک فاضلاب در تهران از دیگر خدمات شرکت سبزپوشان آریا می باشد برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک فاضلاب با سموم قوی با ما تماس بگیرید.

سوسک شرقی
سوسک شرقی

نوع های دیگر سوسک

همانطور که در قبل هم اشاره کردیم سوسک ها انواع مختلفی دارند که اگر هر چه سریع تر به نابود کردن آن ها اقدام نکنید؛ مشکلات زیادی را برای شما به وجود می آورند. نمونه های دیگر سوسک های خطرناک و کثیف عبارتند از:

 • سوسک خاکی
 • سوسک درختی
 • سوسک ریز خانگی
 • سوسک کوبایی
 • سوسک سیگار
 • سوسک شاخدار
 • سوسک کابینت
 • سوسک فرش
 • سوسک فاضلاب

در صورت مشاهده هر نوع سوسکی در منزلتان سریعا به نابودی آن اقدام کنید چرا که وجود این حشرات موزی در منزل بیماری های زیادی را منتقل می کنند که برای انسان بسیار خطرناک می باشد. کار سمپاشی را می توانید به تیم باتجربه و حرفه ای سبزپوشان آریا غرب بسپارید. برای آشنایی با انواع سوسک کش قوی خانگی پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت سبزپوشان آریا مطالعه نمایید.

سوسک ها از چه چیزی تغذیه می کنند؟

پس از شناخت سوسک ها، لازم است بدانید آن ها از چه چیزهای تغذیه می کنند تا بهتر بتوانید به مبارزه با آن ها بپردازید. اغلب سوسک ها از ماده های کثیف برای ادامه ی حیاط خود استفاده می کنند. همچنین این موجودات از مواد شیرین همچون شکر، شکلات های شیرین و پنیر و لبنیات بهره می برند. برخی از سوسک ها از آب، غلات، گوشت، نان کپک زده، لاشه های مورچه، مدفوع انسان و جسد سوسک های مرده برای زنده ماندن خود  تغذیه می کنند. برای اطلاع از روش های خلاصی از شر سوسک پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت سبزپوشان آریا مطالعه کنید.

بهترین راه برای کشتن انواع سوسک چیست؟

حتی تصور این موجودات بسیار کثیف و چندش آور در منزل بسیار وحشتناک است. اما در برخی از منازل تعداد سوسک ها بخصوص در فصول گرم سال دیده می شوند واگر به دنبال راهی برای کشتن آن ها نباشید، هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. از آن جهت که برای هر سوسک باید سم مخصوص و مناسب آن را تهیه و به صورت اصولی و دوره ای بر تمامی نقاط منزل به خصوص مکان زندگی این حشرات موزی پاشید، توصیه ی ما سپردن سمپاشی سوسک به شرکت سبزپوشان آریا است.

همانطور که در قبل هم اشاره کردیم، سوسک ها به اغلب سم ها مقاوم هستند به همین خاطر فقط افراد متخصص در این کار، می توانند این موجودات را نابود کنند. افراد شرکت سبزپوشان آریا با شناسایی نوع حشره، میزان نفوذ در خانه ی شما و دیگر پارامترها از بهترین سم بهره می گیرند و برای همیشه شما را از شر سوسک ها و البته هر موجودی همچون موریانه، مورچه و… خلاص می کنند.

در این مقاله به بررسی انواع سوسک، منبع تغذیه، مکان زندگی و… پرداختیم. اغلب افراد وجود سوسک را در خانه ی خود تجربه کرده اند. این موجودات ناقل های خطرناکی برای بیماری محسوب می شوند و همچنین تولیدمثل بالایی به خصوص در فصول گرم سال دارند. بنابراین در صورت دیدن این موجودات در هر مکانی از منزل خود از جمله آشپزخانه، درون کابینت ها، حمام، دستشویی و… سریعا با تیم مجرب و حرفه ای سبزپوشان آریا بهترین شرکت سمپاشی غرب تهران تماس بگیرید تا با بهترین سم ها و روش های مناسب، در کم ترین زمان ممکن به نابودی حشرات منزلتان بپردازند تا برای همیشه خانه ای عاری از هر گونه موجود موزی و بیماری زا داشته باشید.

چگونه انواع سوسک ها را در منزل از بین ببریم؟

برای کشتن هر سوسک باید سم مخصوص و مناسب آن را تهیه و به صورت اصولی و دوره ای بر تمامی نقاط منزل به خصوص مکان زندگی این حشرات موزی پاشید، توصیه ی ما سپردن این کار به شرکت سبزپوشان آریا است.

چه نوع سوسکی در ایران بیشترین تعداد را نسبت به دیگر سوسک ها دارد؟

سوسک آلمانی بیشترین تعداد را نسبت به دیگر سوسک ها دارد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سوسک این مقاله مفید را مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to Top
اسکرول به بالا