طراحی فضای سبز حیاط

طراحی فضای سبز حیاط

طراحی فضای سبز حیاط برای گذراندن وقت استراحت در محیط آرام در کنار خانواده ، بازی با فرزندان در یک محیط باز و مطمئن، و حتی برای پذیرایی از مهمان در یک محیط زیبا و رمانتیک می باشد.

برای این که همچنین محیطی را بتوان طراحی کرد باید علم و دانش مخصوص آن را داشت چرا که بکار گیری گیاهانی که در شرایط آب و هوایی محیط طراحی شده بتوانند زنده بمانند.

توجه به نوع ساختمان و حیاطی که قرار است فضای سبز طراحی شود باید بایکدیگر تناسب داشته باشند. تمامی اینها نیاز به دانش مخصوص اینکار را دارد که توجه به شرایط و نوع ساختمان و گیاهی که برای طراحی استفاده می شود و همچنین در انتخاب نوع گیاه شرایط آب و هوایی را درنظر گرفت. به همین منظور اگر به دنبال طراحی حیاط خانه خود هستید باید اصول و قواعد طراحی را درنظر بگیرید و اینکارا به متخصص بسپارید .چراکه باید به اصول رنگ شناسی آشنا باشد تابتواند از رنگ های مختلف درجای مناسب استفاده کند.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران، سمپاشی محل کار، سمپاشی بیمارستان، سمپاشی فروشگاه و سمپاشی پارکینگ با مجموعه سبزپوشان آریا در تماس باشید.

طراحی و اجرای فضای سبز اختصاصی

 

شرکت سبزپوشان آریا با در اختیار داشتن بهترین و مجرب ترین مهندسان در زمینه طراحی فضای سبز ویلا و یا حیاط آماده ارائه خدمات به شماعزیزان می باشد.

بهتراست بدانید که امروزه با پیشرفت علم روز دنیا برای انجام طراحی از نرم افزار های مخصوص به رم دهی و طراحی حیاط می پردازند که با این روند سعی در طراحی محیطی زیبا و خاص را دارند.

طراحی و اجرای فضای

 

ایده های جذاب برای طراحی فضای سبز حیاط:

در خانه های ویلایی حیاط بزرگ می باشد و فضای باز زیادی وجود دارد. برای طراحی محیط می توانید از عناصری چون درخت ، نهال ، انواع گل و گیاه تزئینی استفاده کنید . حتی می توانید از آبنما و استخر برای افزایش زیبایی استفاده نمایید. برای اینکه یک محیط زیبا و لذت بخش را در حیاط ویلا و یا خانه هایتان داشته باشید باید اصول طراحی را بدانید. بطور مثال بدانید که چه درختی برای محیط مدنظرتان مناسب است ؟ و یا حتی از چه سنگ هایی برای جلوه بهتر استفاده شود و کجا باید قرار بگیرید؟ در این مقاله قصد داریم اطلاعات مختصری درباره طراحی فضای سبز حیاط ارائه کنیم تا بتوانید با اصول اولیه آن آشنایی داشته باشید.

اصول اولیه در طراحی فضای سبز حیاط خانه

1. وحدت در محیط

داشتن چشم انداز زیبا در فضای سبز حیاط نشان دهنده سبک و معماری می باشد. در فضای سبز ویلا و یا حیاط باید از ادغام بنا و فضای سبز حیاط استفادکرد چرا که وحدت در چنین محیط هایی نشان دهنده تکرار و ثبات در یک طرح است. استفاده مکرر از گیاهان تزئینی در یک محیط نشانگر وحدت شما در طراحی است. از طرف دیگر قراردادن عناصر دیگر در کنار فضای سبز حیاط نشان دهنده مضمون مشترک  به شکل گیری وحدت می باشد.

2.  حفظ تعادل در محیط

تعادل به دو شکل متقارن و نامتقارن وجود دارد. اگر فضای سبز اطراف حیاط از نوع متقارن باشد یعنی چشم انداز هرطرف یکسان است.از طرف دیگر اگر نامتقارن باشد چشم انداز فضای سبز با بکارگیری از عناصر و اشیاء تعادل بدست خواهد آمد. امروزه از تعادل تقارن چندان استفاده ای نمی شود.استفاده از تعادل در طراحی سبب تاثیرگذاری پایدار و قابل توجه شود بطورمثال می توان با در نظر گرفتن اضلاع یم محیط طراحی را به صورت یک چند ضلعی انجام داد.

3.  استفاده از رنگ و تاثیرآن در طراحی

استفاده از رنگ های جذاب چشم انداز زیبایی را برروی فضا اجاد می کند . چیزی که کمترکسی به آن توجه می کند و اغلب افراد براین باوراند که در فضاهای سبز تنها یک رنگ سبز وجود دارد. بکارگیری از طیف رنگی مختلف در یک محیط  از اهمیت بسیاری برخوردار است. در طراحی فضای سبز حیاط مشتری می تواند طبق سلیقه خود طیف رنگی مناسب را انتخاب نمایید.

4. کنتراست و هارمونی فضای سبز حیاط

کنتراست یعنی برجسته کردن عناصر مورد استفاده در فضای سبز حیاط شما و درمقابل هارمونی یعنی یکپارچه سازی عناصر فضای سبز. همانطور که میدانید قرار گرفتن تضاد ها در کنار هم سبب جلب توجه بیشتر بیننده می شود.

استفاده از هارمونی درطراحی باعث می شود تا بیننده  در تماشای فضای سبز آرامش را بدست بیاورد. بطور کلی هدف ما از طراحی فضای سبز به دست آورد حس و حال خوب می باشد که استفاده از کنتراست و هارمونی همین حس را به ما انتقال می دهد.

5. استفاده از گذر در طراحی

یکی از مواردی که اغلب در طراحی فضای سبز حیاط ممکن است فراموش شود استفاده از گذر در فضای سبز است. از اصول دیگر در طراحی برای نمای بهترو چشم انداز زیبا استفاده از گذر می باشد. بطور کلی گذر یک تغییر تدریجی محسوب می شود یعنی با اندازه گیاه و یا شدت رنگ نشان داده می شود. در طراحی گذر می توانید از بافت ، شکل شاخ و برگ و حتی اندازه موارد دیگر استفاده کرد.

طراحی و اجرای فضای سبز

 

شرکت طراحی فضای سبز

شرکت سبزپوشان آریا از مجموعه های فعال در زمینه های طراحی و اجرای فضای سبز ، طراحی فضای سبز حیاط ویلا ، سمپاشی ساس ، سمپاشی حشرات ، سمپاشی سوسک می باشد. این مجموعه با دراختیار داشتن کارشناسان مجرب و با تجربه توانسته پروژه های بسیاری را در رزومه خود به ثبت برساند. روش طراحی فضای سبز سبزپوشان آریا با بکارگیری علم روز دنیا و همچنین طرح های مدرن و خاص و البته با در نظر گرفتن موارد زیر می باشد.

مجموعه سبزپوشان آریا، ارائه دهنده خدمات سمپاشی و فضای سبز شامل، سمپاشی سوسک، سمپاشی کنه، سمپاشی ساس، سمپاشی حشرات،‌ طراحی فضای سبز ویلا و طراحی فضای سبز حیاط با قیمت مناسب می باشد.

  • قبل از شروع کار بررسی محیطی که قراراست طراحی شود .
  • استفاده از نرم افزار طراحی و خروجی یک طرح سه بعدی قبل از پیاده سازی
  • انجام خدمات باغبانی

 کلام آخر:

برای پیاده سازی یک فضای سبز برای حیاط منزل خود زیبا و لذت بخش ، باید از طراحی اصولی و البته کارآمد و مناسب با محیط استفاده کرد.کارشناسان شرکت سبزپوشان آریا با تلفیق علم روز و هنر معماری و باغبانی توانسته اند بهترین طراح فضای سبز در میان رقبای خود باشند. داشتن دانش و شناخت انواع گیاهان تزئینی و همچنین استفاده از المان های بهتر و ناسب علاوه براینکه  طراحی اصولی می شود بلکه سبب زیبایی زیاد و ماندگاری آن می شود.

سوالات متداول

برای داشتن فضای سبز چشم انداز چه باید کرد؟

باید اصول طراحی را دنظر گرفت. یعنی درنظر گرفتن کنتراست و هارمونی ، استفاده از گذر و… در طراحی می باشد.
برای مشاوره و راهنمایی می توانید با سبزپوشان آریا در ارتباط باشید.

رنگ چه تاثیری در طراحی دارد؟

بسیار بر این باور هستند که در طراحی فضای سبز حیاط تنها از یک طیف استفاده میشود . اما استفاده از طیف رنگی مختلف سبب افزایش زیبایی طراحی می شودو و بسیار چشم انداز خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا