دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم

دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم

نحوه دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم

در این مقاله قصد داریم به موضوع دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم بپردازیم. امیدواریم که بتوانیم به بخش جامعی از سوالات شما پاسخ دهیم.
پشه، نام یک گروه از حشرات است و حشراتی که در این گروه قرار دارند را پشه می‌نامند. جنس ماده این حشرات دارای زندگی انگلی است یعنی باید از بدن حیوانات دیگر تغذیه کند. با مکیدن خون حیوانات و انسان‌ها، مواد غذایی مورد نیاز برای ادامه حیاط خود را به دست می‌آورند. حجم خونی که از یک انسان می‌خورند بسیار ناچیز است اما خارش و سوزش محل نیش خوردگی، آزاردهنده و سرسام آور است.

البته لازم به ذکر است که حشرات می‌توانند بیماری‌های مختلفی را نیز با خود گسترش دهند. پشه‌ها از یک سو غذای پرندگان، خزندگان و حیوانات حشره خوار هستند اما از سوی دیگر، اگر اجتماع آن‌ها بزرگ بشود، می‌توانند برای مزارع و محصولات کشاورزی خطرناک باشند. با افزایش گرما و پشت سر گذاشتن فصل تخم گذاری به خصوص در فصل تابستان، تعداد پشه‌ها افزایش یافته که برای دفع آن‌ها روش های بسیار متعددی وجود دارد که در ادامه بحث دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم، در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. سمپاشی حشرات را به شرکت سبزپوشان آریا بسپارید. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی حشرات با ما تماس بگیرید.

فرق پشه با مگس

بیشترین تفاوت در این دو نوه حشره، طریقه غذا خوردن آن‌ها است. پشه‌ها دارای پوزه‌ای بلند به نام پروبوسیس هستند که کار اصلی آن نفوذ به میوه‌ها، گیاهان، پوست انسان و حیوانات است تا بتواند از آب و خون آن‌ها تغذیه کنند در حالی که مگس‌ها ابتدا محتویات شیمیایی درون معده خود را روی غذای خود می‌ریزند تا حالتی نرم پیدا کند سپس آن را می‌خورند.

چرا پشه‌ها جذب منازل می‌شوند؟

پشه‌ها معمولا در تالاب‌ها زندگی می‌کنند که با تخریب‌های زیست محیطی توسط انسان‌ها، پشه‌ها به سمت تالاب‌های مصنوعی و آب‌هایی که درون شهر‌ها قرار دارند حجوم می‌اورند. پشه‌ها اغلب در کولر‌ها، گلدان‌ها و آب فاضلاب دستشویی یا حمام هستند. برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک با شرکت سبزپوشان آریا در تماس باشید. شرکت سبزپوشان آریا خدمات سمپاشی سوسک و حشرات و موش را در سریع ترین زمان انجام می دهد.

روش های دفع پشه از منازل
روش های دفع پشه از منازل

روش‌های دفع پشه از منازل

استفاده از کافور

یکی از شایع‌ترین راه‌ها برای دفع پشه، استفاده از کافور است. برای این کار ابتدا تمامی در و پنجره‌هارا ببندبد و یک ظرف کافور را در منزلتان قرار دهید. بعد از حدودا یک ساعت نتیجه را مشاهده می‌کنید.

استفاده از جوشانده سیر

چند حبه سیر را خورد کنید و به مدت چند دقیقه بجوشانید. آب جوش آمده را سرد کنید و در بطری اسپری بریزید. در هر مکانی از خانه که دوست داشتید اسپری کنید. با این کار پشه‌ها فورا از منزلتان دور خواهند شد. جهت دریافت خدمات سمپاشی ساس و پشه با شرکت سبزپوشان آریا در ارتباط باشید. شرکت سبزپوشان آریا ارائه دهنده خدمات سمپاشی با قیمت مناسب می باشد.

تفاله قهوه

اگر در محل زندگی‌تان آب راکد دارید، حتما مقداری تفاله قهوه در آن بریزید زیرا این کار باعث کمبود اکسیژن برای تخم پشه‌ها و در نهایت باعث نابودی آن‌ها می‌شود.

روغن اسطوخودوس

پشه‌ها از بوی روغن اسطوخودوس فراری‌اند. می‌توانید مقداری از این روغن را در منزلتان بپاشید یا بدنتان را با این روغن چرب کنید تا از حمله پشه‌ها در امان باشید.

گیاه نعنا

عطری که گیاه نعنا از خود ترشح می‌کند، برای دفع پشه‌ها موثر است. پس اگر تراس یا حیاط دارید حتما نعنا بکارید تا از حجوم پشه‌ها به منزلتان در امان باشید. برای دریافت خدمات سمپاشی کنه و پشه با شرکت سبزپوشان آریا در تماس باشید. شرکت سبزپوشان آریا ارائه دهنده بهترین سموم برای سمپاشی منزل یا محیط کار شما می باشد.

الکل

بوی الکل برای پشه‌ها ناخوشایند است پس می‌توانید یک لیوان محلول الکل و آب را در منزلتان قرار دهید تا پشه‌ها دور شوند.

یخ خشک

این روش تاثیر بالایی دارد اما پردردسر است. اول از همه پیدا کردن یخ خشک دشوار است. دوما به دلیل دمای بسیار پایین آن، اگر بدون دستکش آن را دست بگیرید باعث یخ زدن پوست دستتان می‌شود. یخ خشک با آزادسازی دی‌اکسید‌کربن بالا، پشه‌ها را به خود جذب می‌کند. در عین حال پشه‌ها با نزدیک شدن به یخ و کمبود بیش از حد اکسیژن می‌میرند.

روغن درخت چای

روغن چای نیز همانند روغن اسطوخودوس می‌تواند پشه‌ها را فراری دهد. البته به یاد داشته باشید که روغن چای بیشتر برای درمان و آسیب‌های سطحی استفاده می‌شود.

برگ ریحان

پشه‌ها از برگ ریحان فراری‌اند. پس می‌توانید در ورودی منزلتان ریحان بگذارید تا از حجوم پشه‌ها جلوگیری کنید. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی باغ و گیاهان با شرکت سبزپوشان آریا در ارتباط باشید. شرکت سبزپوشان آریا بهترین مرکز برای دریافت خدمات سمپاشی می باشد.

چوب پونیون

از این چوب برای روشن کردن شومینه استفاده می‌شود که می‌توانید با سوزاندن آن و پخش کردن دودش در منزلتان، پشه‌ها را فراری دهید.
در ادامه بحث دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم، 5 روش دیگر نیز برای فراری دادن مگس‌ها به شما معرفی می‌کنیم:

گل و گیاه

گیاه ریحان، گل همیشه بهار: اسطوخودوس و برگ بو از جمله گیاهان معطری هستند که پشه‌ها و مگس‌ها از آن‌ها فراری هستند. پس می‌توانید با قرار دادن یک گلدان کوچک از این گل‌ها، هم مگس و هم پشه‌ها را از خانه‌تان دور کنید. برای دریافت خدمات سمپاشی منزل با شرکت سبزپوشان آریا تماس بگیرید. شرکت سبزپوشان آریا ارائه دهنده خدمات سمپاشی منزل با قیمت مناسب می باشد.

فلفل دلمه

فلفل دلمه را تکه تکه کرده و در آب بریزید. آب را به اطراف خانه بپاشید تا مگس‌ها فورا فرار کنند.

نحوه دفع پشه از خانه
نحوه دفع پشه از خانه

گیاه مگس‌خوار

تغذیه برخی گیاهان از لاشه حشرات و نرم تنان است مانند گیاه مگس‌خوار. این گیاه با ترشح بویی خوشایند از خود، مگس‌ها و پشه‌ها را جذب کرده و سپس آن‌ها را می‌بلعد. استفاده از این روش هم می‌تواند هزینه بردار باشد و هم ممکن است نتیجه‌ای را که دنبالش هستید بدست نیاورید. نحوه سمپاشی داخل خانه یکی از مقالات سایت سبزپوشان آریا می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را برای آشنایی با سمپاشی در خانه مطالعه کنید.

استفاده از تکنولوژی

امروزه دانشمندان توانسته‌اند دستگاه‌هایی را اختراع کنند که با تولید امواج صوتی، حشرات را از منازل دور کنند. البته باید به این نکته توجه کرد که این امواج صوتی برای انسان‌ها و حیوانات خانگی مضر نیستند و ققط روی حشرات تاثیر می‌گذارند. یا در اختراعی دیگر، المنت‌هایی اختراع شده که پشه‌ها را به سمت خود می‌کشند و پس از برخورد با آن‌ها توسط انرژی الکتریسیته نابود می‌شوند.

پشه ها از جمله آزاردهنده‌ترین حشراتی هستند که امروزه در هر نقطه‌ای از زندگی انسان‌ها دیده می‌شوند و همگان دنبال دفع آن‌ها هستند. پشه در کنار ازار دهندگی خود دارای فوایدی برای اکوسیستم های مختلف طبیعت است. از جمله ای فواید، پشه‌ها منابع غذایی لذیذی برای پرندگان و حشره‌خواران هستند. دراین مقاله به موضوعاتی از جمله روش‌های دفع پشه از منازل، فرق پشه با مگس و استفاده از تکنولوژی برای دفع پشه‌ها پرداختیم تا بتوانیم شما را در این راه راهنمایی کنیم. امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی را برای شما جمع‌آوری کرده باشیم. از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد‌.

دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت سبزپوشان آریا به بررسی نحوه دفع پشه از خانه بدون نیاز به سم به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

روش های دفع پشه از خانه چیست؟

برای اطلاع از روش های دفع پشه از خانه پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله مفید را مطالعه کنید. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی با شرکت سمپاشی سبزپوشان آریا تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا