دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی

دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی

موضوعی که در این مقاله می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی است.

دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی چیست؟

این دستگاه که اصطلاحاً دور کننده اولتراسونیک آفات نام دارد مدتی است که به شکل گسترده ای توسط سازندگان و وارد کنندگان در تلویزیون و سایر فضاهای مجازی تبلیغ می شود و در واقع ارائه‌ دهندگان ادعا می‌کنند که این دستگاه به کمک انتشار صوت ماورای صوت جانوران موذی، سبب فراری دادن انواع آفات و حشرات و یا حتی مرگ آنها می گردد.

تبلیغات این دستگاه فقط مختص کشور ما نیست؛ بلکه در سایر کشورها نیز به شکل گسترده ای انجام می شود. ادعا کنندگان این تبلیغ میگویند که این دستگاه می تواند حتی جانورانی مانند موش را نیز فراری داده و معتقدند که فرکانس تولید شده توسط این دستگاه بیش از ۲۰۰۰۰ هرتز است. در نتیجه شنیدن این صدا برای حشرات آزار دهنده بوده و با شنیدن آن محل را ترک می کنند و پا به فرار می‌گذارند. سمپاشی حشرات از خدمات تخصصی شرکت سبزپوشان آریا می باشد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی با بهترین سموم با ما تماس بگیرید.

مکانیزم عملکرد دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی

اساس عملکرد این وسیله طبق ادعای سازندگان، ایجاد صدا در فرکانس های بالا است و تبلیغ کنندگان این دستگاه مدعی هستند که این وسیله با پخش صدایی که در گستره شنوایی انسان ها نیست اما برای حشرات بسیار آزاردهنده است؛ باعث خالی شدن آن منطقه از وجود هر نوع حشره یا جونده مانند سوسک، مورچه و موش می شود.

اما تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است ثابت کرده است که حشرات و جوندگان وقتی پس از گذشت زمان کوتاهی در مجاورت این دستگاه قرار می گیرند؛ کاملاً این توانایی را پیدا می کنند تا از پشت دیوار صوتی خودشان را عبور دهند و از لحاظ شنوایی دچار هیچگونه مشکلی نشوند. لذا این دستگاه نابودی و ریشه‌کنی حشرات و جوندگان را به همراه ندارد و تبلیغات گسترده آن در تلویزیون و فضای مجازی، دروغ است. راهکارهایی برای از بین بردن ساس از مقالات جدید و خواندنی سایت سبزپوشان آریا می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

عملکرد دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی
عملکرد دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی

تبلیغات سازندگان دستگاه اوالتراسوند برای دفع حشرات

در این قسمت می خواهیم شما را با برخی از نوشته ها و تبلیغاتی که تولیدکنندگان این دستگاه نوشته‌اند آشنا سازیم:

  • قابل استفاده در سالن های فوق العاده بزرگ مانند انبارها و کارگاه ها و کارخانه ها و رستوران ها و حتی مزارع
  • فراری دهنده طیف گسترده ای از حشرات و حیواناتی مانند کبوتر!
  • برای فضای باز میزان تاثیر این دستگاه در حدود ۲۵۰۰ متر مربع است. همچنین در چنین فضاهایی این دستگاه می‌تواند انواع و اقسام حشرات و جانوران را مانند پشه، زنبور، ساس، سوسک، کبک، عنکبوت، موش های صحرایی، پرندگان، حشرات موذی، کبوتر و… را فراری دهد.

نحوه خلاص شدن از شر حشرات خانگی یکی از مقالات مفید و کاربردی سایت شرکت سبزپوشان آریا می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید. شرکت سبزپوشان آریا ارائه دهنده انواع خدمات سمپاشی با بهترین سموم می باشد.

بخشی از نظرات استفاده کنندگان دستگاه اوالتراسونیک

مشتریانی که از این محصول استفاده کرده اند پس از مدتی اعلام کردند که دستگاه به هیچ وجه در زمینه نابودی و ریشه کن کردن حشرات و جانوران عمل نمی کند؛ یعنی مشتریانی که از این دستگاه برای انبار، کارگاه، هتل، آشپزخانه های صنعتی، کارخانه ویلا، فروشگاه، رستوران، قنادی، سرویس های بهداشتی و سایر اماکن بهره گرفته بودند؛ نظراتی حاکی از عدم رضایت خود را اعلام کردند.

با وجود اینکه دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی دارای تاییدیه اروپا و آمریکا است. اما طبق نظر مشتریان و استفاده کنندگان مشخص شد که هیچ تاثیری بر مکانیزم جسمی و عصبی انسان ها و حیوانات و حشرات ندارد و صحبت های تبلیغ کنندگان و سازندگان این محصول صرفاً ادعایی بیش نبوده است.

در حال حاضر چندین کشور دنیا به صورت رسمی استفاده از این محصول را کاملا منسوخ اعلام کرده‌اند و به هیچ وجه در فروشگاه های خود این محصول را به فروش نمی رسانند. بهترین راه برای از بین بردن حشرات را در مقاله ای دیگر در سایت سبزپوشان آریا مورد بررسی قرار داده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید را مطالعه نمایید.

بررسی علمی دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی

خوب است بدانید که محدوده شنوایی گوش انسان بین ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز است. در نتیجه هر صدایی که از این بازه فرکانسی خارج باشد؛ توسط موش و انسان ها قابل شنیدن نیست و علت فیزیولوژیکی این موضوع این است که زمانی که این اصوات با پرده صماخ گوش انسان برخورد میکند؛ سرعت مورد نیاز و کافی جهت ایجاد تحریک شنوایی را، ایجاد نمیکند. محدوده فرکانس شنوایی نیز برای حیوانات مختلف، متفاوت است. گفته می‌شود که برخی حیوانات می توانند صداهایی را که فرکانسشان بیشتر از ۲۰۰۰۰ هرتز است را بشنوند.

از طرفی مطالعاتی که در رابطه با دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی انجام شده است نشان داده است که این دستگاه روی حشرات تاثیر خاصی ندارد. البته این بدان معنا نیست که امواج نتوانند حشرات را آزار دهند؛ بلکه حشرات پس از مدتی که در مجاورت این امواج زندگی میکنند، به نوعی به وجود آن عادت کرده و احساس می‌کنند که وجود این صوت ها و موج ها ضرری ندارد. لذا به آسانی خود را از پشت دیوار صوتی عبور داده؛ به گونه‌ای که به شنوایی آنها هیچ آسیبی وارد نشود.

به همین دلیل است که ادعای تولیدکنندگان این دستگاه مبنی بر فراری دادن حشرات از یک منطقه صحت ندارد و طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده، خرید این دستگاه در زمینه دور کنندگی حشرات کاملاً بی نتیجه است. دفع حشرات با روش های خانگی امکان پذیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در وب سایت شرکت سبزپوشان آریا مطالعه کنید.

دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی چیست
دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی چیست

برخی از ترفندهای فروشندگان جهت توجیه عدم کارایی دستگاه

در اینجا می خواهیم شما را ترفندهایی که تولید کنندگان این دستگاه برای توجیه عدم کارایی آن به کار می‌گیرند آشنا سازیم و معمولاً هنگامی که شما از عدم کارایی این دستگاه به شرکت سازنده شکایت می کنید، با چنین جملاتی روبرو خواهید شد:

  • فاز نول برق خانه شما دچار مشکل شده است و به علت این موضوع دستگاه نمی‌تواند به درستی کار کند.
  • باید به جای یک دستگاه چند دستگاه را بخرید تا جوابگوی متراژ و فضای بزرگ منزل شما باشد.
  • باید به مدت یک یا دو ماه منتظر بمانید تا دستگاه همه حشرات منزل را دور کند. در واقع فروشندگان با این ترفند سعی می کنند شما را از پیگیری کردن، خسته و ناامید کنند.
  • به دلیل عایق نبودن دیوارهای منزلتان، امواج از طریق دیوار خارج شده و به همین دلیل اجازه تاثیرگذاری دستگاه را نمی دهد.
  • از شما می پرسند که کدام چراغ دستگاه روشن میشود؛ چراغ بالایی یا چراغ پایینی؟ شما هر پاسخی بدهید در جواب میگویند که باید دستگاه جدیدی بخرید.
  • ترفندهای جالب فروشندگان این دستگاه این است که علاوه بر دستگاه، به شما مقداری سم می‌دهند و عنوان می‌کنند در صورت رویت حشرات، روی آنها سم بریزید!

امیدواریم که توانسته باشیم با درج این مطالب شما را با واقعیت دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی آشنا کرده باشیم و جهت بالا بردن آگاهی و اطلاعات شما در این زمینه، گامی موثر برداشته باشیم. در نهایت به شما دوست عزیزی که پس از مطالعه این مقاله همچنان قصد تهیه این دستگاه را دارید توصیه می کنیم قبل از خرید کند از آن فقط یک مورد را تهیه کنید تا در صورت عدم عملکرد دستگاه، هزینه زیادی را متقبل نشوید.

عملکرد دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی به چه صورت می باشد؟

اساس عملکرد این وسیله طبق ادعای سازندگان، ایجاد صدا در فرکانس های بالا است. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله مفید را تا انتها مطالعه کنید.

دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله از سایت سبزپوشان آریا به بررسی دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه دور کننده حشرات و جانوران موذی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to Top
اسکرول به بالا