سمپاشی کنه

سمپاشی کنه

سمپاشی کنه چیست؟ وجود کنه در خانه برای خانم های خانه دار کابوس وحشتناکی است، علاوه بر اینکه نیش این حشره بسیار دردناک میباشد. احتمالا  باعث جوش و خارش شود و باکتری ها و ویروس های زیادی را نیز فرد میزبان منتقل کند. برای سمپاشی کنه بهتر است از سمپاشی منزل شروع شود سمپاشی لباس و لوازم استفاده شده

کنه ها یکی از حدود ۸۲۵ گونه بی مهرگان متعلق به راسته پارازیتوئیدها هستند و از انگل های ضروری در حیات وحش هستند و در علف های بلند یافت می شوند و می توانند به حیوان یا شخص بچسبند و از خون آنها تغذیه کنند. برخی از کنه ها گهگاه به انسان مچسبند و از خون آن میمکند. این حشرات ناقل بیماری های خطرناکی مانند بیماری لایم، تب منقوط کوه راکی، تولارمی، آنسفالیت ویروسی اسب، ارلیشیوز، بابزیوز و آناپلاسموز فقط در حیوانات هستند.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران، سمپاشی محل کار، سمپاشی بیمارستان، سمپاشی فروشگاه و سمپاشی پارکینگ با مجموعه سبزپوشان آریا در تماس باشید.

کنه ها از کجا می آیند؟

کنه ها می توانند در تمام مناطق جهان زندگی کنند، در مناطق مرتفع، جنگلی و چمنزار یافت می شوند و همچنین می توانند در مکان های شهری، سواحل و مناطق مرطوب نزدیک به زمین مانند تنه درختان، شاخه ها، شاخه های بلند و مناطق علفزار باشند.
کنه ها همچنین در باغ ها، مزارع، پارک ها، مناطق مسکونی، در میان توده های چوبی، بالای درختان، دیوارهای سنگی مرطوب، توده های خاک و برگ و همچنین غذای پرندگان یافت می شوند.
برخی از انواع کنه‌ها مانند کنه‌های سگ قهوه‌ای تمایل به زندگی در داخل خانه‌ها یا پرورشگاه‌ها دارند و کنه‌های نرم در غارها، کلبه‌های روستایی و جاهایی که جوندگان یا لانه‌های آنها قرار دارند زندگی می‌کنند.

عادات رفتاری در میان گونه های مختلف کنه ها متفاوت است، اما همه آنها تمایل دارند در شرایط مشابهی در مکان های مختلف زندگی کنند. کنه زندگی خود را در طبیعت آغاز می کند، قبل از اینکه به بدن میزبان بچسبد.

معمولا کنه روی یک تیغه بلند علف یا شاخه ای که در هوا امتداد دارد زندگی می کند و منتظر می ماند تا بر روی میزبان بچسبد  بدون اینکه میزبان متوجه شود، این حشره به پوست و مو ، لباس حیوانات خانگی میچسبد.
ماهیت جستجوی میزبان آنها را مجبور می کند در علفزار ها، لانه حیوانات و مکان هایی که حیوانات به طور مکرر از آنجا عبور می کنند زندگی کنند. کنه ها معمولاً مناطق گرم و مرطوب میزبان مانند زیر بغل یا کشاله ران را به سایر نقاط بدن ترجیح می دهند.
پس از خون گیری، کنه از میزبان خود جدا می شود، سپس به جستجوی میزبان دیگری ادامه می دهد.

مجموعه سبزپوشان آریا، ارائه دهنده خدمات سمپاشی و فضای سبز شامل، سمپاشی سوسک، سمپاشی کنه، سمپاشی ساس، سمپاشی حشرات،‌ طراحی فضای سبز ویلا و طراحی فضای سبز حیاط با قیمت مناسب می باشد.

شرایط مناسب برای حضور کنه

  • رطوبت: مناطقی که رطوبت بالای 85 درصد یا بالاتر دارند، محیطی ایده آل برای کنه ها هستند، زیرا آنها قادر به نوشیدن آب نیستند، آب و هوای با رطوبت بالا آنها را زنده نگه می دارد و یا به دلیل کم آبی می میرند.
  •  گرما: کنه ها به دمای گرم نیاز دارند، زیرا حرکت آنها را تسهیل می کند، که احتمال یافتن میزبان را افزایش می دهد، زیرا دمای کمتر از 6.7 درجه سانتیگراد حرکت کنه ها را دشوار می کند.
  • زیستگاه: کنه ها محیط هایی با پوشش گیاهی کم را ترجیح می دهند، زیرا پوشش کافی از نور خورشید را فراهم می کنند که به آنها کمک می کند رطوبت را بهتر حفظ کنند.

راه های از بین بردن و سمپاشی کنه

پس از بازگشت از بیرون، لباس‌ها  را در حمام بخوبی بررسی کنید، در صورت وجود هرگونه کنه روی لباس‌ها باید بلافاصله با قرار دادن آن‌ها در خشک‌کن روی حرارت بالا به مدت 10 تا 15 دقیقه تا تمام کنه‌ها از بین بروند. لباس های خود را  باید بخوبی در آب داغ بشویید تا از بین بروند.
خودتان پوست خود را معاینه کنید، از یک آینه برای بررسی اعضای بدن خود استفاده کنید. مانند زیر بغل، داخل و اطراف گوش، داخل ناف، دور کمر، پشت زانو و بین موهای ساق پا.
از حیوانات خانگی خود با تهیه قلاده کنه، داروهای خوراکی یا اسپری محافظت کنید تا از تبدیل شدن به میزبان کنه جلوگیری کنید.

مراقبت مداوم از حیوانات خانگی و مراقبت یکپارچه و مداوم و تمیز نگه داشتن آنها.  به همین دلیل است که حیوانات باید به قلاده های ضد کنه مجهز شوند و به طور مداوم آنها را نزد دامپزشک ببرید تا تمیز و عاری از هر نوع حشره باشند. انجام نظافت زباله ها و کثیفی های انباشته شده و همچنین از بین بردن علف ها و کاغذها و علف های اطراف خانه، زیرا این گونه مناطق محیط مناسبی برای مخفی شدن کنه ها بوده و کنه در آنها به وفور یافت میشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا