سمپاشی بیمارستان

سمپاشی بیمارستان

سمپاشی بیمارستان برای چیست؟ بیمارستان های یکی از مراکز مهمی هستند که باید بهداشت آن بصورت روزانه انجام شود. در صورتی که بهداشت در بیمارستان رعایت نشود باعث عفونت در افراد بیمار میشود. عفونت بیمارستانی عفونتی است که بیمار پس از ورود به بیمارستان به آن مبتلا می شود، به این معنی که فرد در هنگام ورود به بیمارستان به آن مبتلا نشده است و تا ۷۲ ساعت یا بیشتر پس از ورود به بیمارستان ظاهر نمی شود. احتمال ابتلای یک بیمار بستری در بیمارستان به عفونت بیمارستانی تقریباً ۵ تا ۱۰ درصد است. این عفونت ها منجر به بیماری های جدی و مرگ و میر بالا می شود.
برای جلوگیری از آلوده شدن محیط بیمارستان که بوسیله جوندگانی کثیفی مانند موش ها صورت میگیرد بایستی از خدمات سمپاشی شرکت های سمپاشی بیمارستان مانند سبزپوشان آریا استفاده کرد. و همه جوندگان و خزندگانی که باعث انتقال باکتری و ویروس به افراد میشوند را نابود کرد.

مجموعه سبزپوشان آریا، ارائه دهنده خدمات سمپاشی و فضای سبز شامل، سمپاشی سوسک، سمپاشی کنه، سمپاشی ساس، سمپاشی حشرات،‌ طراحی فضای سبز ویلا و طراحی فضای سبز حیاط با قیمت مناسب می باشد.

چه عواملی باعث آلوده شده محیط بیمارستان میشوند؟

عوامل بیماری زا عفونت در مراکز بهداشتی درمانی به طرق مختلف و از منابع مختلفی مانند هوا، آب، غذا، حشرات، جوندگان و احتمالاً حیواناتی مانند گربه، خود بیماران، کادر پزشکی، بازدیدکنندگان، پاک کننده ها، سطوح، ابزار و … منتقل می شوند.
دستگاه ها ابزارها و سطوح منبع اصلی انتقال عفونت هستند. نتایج بدست آمده از برخی مطالعات نشان می دهد که قلم پزشکان و کارکنان بهداشتی نیز حاوی درصد بالایی از میکروب است. صفحه‌کلید دستگاه‌های پزشکی، نمایشگرهای لمسی و بسیاری از دستگاه‌های دیگر که به راحتی قابل ضدعفونی نیستند، مکان‌های ایده‌آلی برای چسبیدن و احتمالاً تکثیر میکروب‌ها هستند.

این سطوح منبع انتقال میکروب ها هستند، اما باید مکانیسمی برای دسترسی آنها به بیماران وجود داشته باشد. مهمترین ناقلین عفونت در بیمارستان ها: حشرات، جوندگان،  کارکنان بهداشتی اعم از پرستاران، پزشکان و نظافتچی ها با رعایت نکردن قوانین مربوط هستند.
شایع ترین انواع عفونت های باکتریایی که بیماران را در بیمارستان ها درگیر می کند، عفونت های ادراری و تنفسی، مسمومیت های خونی، عفونت زخم های جراحی و سایر عفونت ها است که می توان گفت با رعایت نکات بهداشتی می توان از بیش از یک سوم این موارد جلوگیری کرد.

برای جلوگیری از آلودگی در محیط بیمارستان باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

  • بیماران و بازدیدکنندگان نباید حیوانات خانگی را به بیمارستان ببرند.
  • بیماران و بازدیدکنندگان با علائم عفونت مانند بثورات پوستی، سرفه، تب، اسهال و یا استفراغ نباید به بیمارستان مراجعه کنند. از مراجعه کنندگان خواسته می شود در صورت داشتن علائم یا تماس با فرد مبتلا به بیماری مسری مانند آبله مرغان یا سرخک، قبل از مراجعه با واحد بیمارستان تماس بگیرند تا در مورد ویزیت به آنها توصیه شود.
  • ورود گل ها به مناطق مراقبت ویژه ممنوع است.
  • هیچ گل یا لوازم جانبی نباید در راهروهای واحدهای بیمارستانی باقی بماند. هر گلی که برای بیمار آورده می شود باید در اتاق او نگهداری شود. استفاده از گلدان های گل را به جای گلدان های باز به شدت توصیه می کنیم، اما اگر گلدان باز به همراه دارید، آب آن را مرتب عوض کنید و گلدان ها را تمیز نگه دارید.
  • زمانی که بیماران و همراهانشان استفاده از ملحفه های مخصوص خود را انتخاب می کنند، باید روزانه آنها را تعویض کرده و برای شستشو به خانه بفرستند، یعنی باید هر روز از ملحفه های تمیز استفاده شود.
  • هیچ اثاثیه ای مجاز نیست از خانه به اتاق بیمار آورده شود. مبلمان مورد استفاده در اتاق بیمار باید با محصولات تمیز کننده ضد عفونی شود و به روشی که تیم پیشگیری و کنترل عفونت توصیه می کند ضدعفونی شود.
  • بیماران و بازدیدکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که هر وسیله شخصی که به بیمارستان آورده می شود، پس از ترخیص از بیمارستان به خانه بازگردانده می شود. در طول اقامت بیمار، از بستگان خواسته می شود تا برخی از وسایل شخصی را به خانه ببرند تا اطمینان حاصل شود که اتاق بیمار عاری از به هم ریختگی است.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران، سمپاشی محل کار، سمپاشی بیمارستان، سمپاشی فروشگاه و سمپاشی پارکینگ با مجموعه سبزپوشان آریا در تماس باشید.

نحوه سمپاشی بیمارستان

کسانی که به بیمارستان ها یا مراکز درمانی رجوع می کنند دارای سیستم ایمنی بدنی ضعیفی میباشند  که باعث بیماری در آنها شده است. حالا اگر محیط بیمارستان کوچکترین آلودگی داشته باشد باعث می شود بیماری و میکروب آن به راحتی در بین بیماران شایع شود و عاملان مبتلا زیاد و زیادتر شود .
شرکت سمپاشی سبزپوشان آریا  برای جلوگیری از این خطرات بزرگ احتمالی برای رفع میکروب ها و آفات شایع در بین وسایل و حتی ساختمان بیمارستان که موش ها، سوسک ، انواع حشراتی مانند کنه، ساس هستند سمپاشی بیمارستان را پیشنهاد می کنند که بطور کامل همه این آفات از ساختمان بیمارستان دفع شود و با رعایت بیشتر دیگر این موجودات در بیمارستان مشاهده نشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا