سمپاشی باغ و گیاهان

سمپاشی باغ و گیاهان

سمپاشی باغ و گیاهان به چه شکل می باشد؟ باغ و گیاهان خانگی به تصفیه هوای محیط بیرونی و داخلی خانه کمک می کنند، علاوه بر این، شکل زیبایی دارند و ظرافت خاصی به خانه می بخشند. اما هر کدام از گیاهان برای بقاء نیاز به برخی منابع  مانند روشنایی، آب و فاصله آنها از منابع نور طبیعی دارند.
همچنین نحوه نگهداری آنها در فصول سال متفاوت است. از آنجایی که رنگ سبز مات برگها به معنی عدم قرار گرفتن در معرض نور کافی است، در حالی که پژمردگی و زرد شدن آنها به این معنی است که خاک آنها در اثر آبیاری نادرست دارای مقدار زیادی آب است.

مجموعه سبزپوشان آریا، ارائه دهنده خدمات سمپاشی و فضای سبز شامل، سمپاشی سوسک، سمپاشی کنه، سمپاشی ساس، سمپاشی حشرات،‌ طراحی فضای سبز ویلا و طراحی فضای سبز حیاط با قیمت مناسب می باشد.

سمپاشی باغ و درختان

چگونه از شر حشرات گیاهان آپارتمانی خلاص شویم؟

برای از بین بردن حشرات موجود بر روی گیاهان و همیشه استفاده نکردن از سموم شیمیایی سمی توصیه می شود. اما توصیه ما این است برای اینکار از آفت کش های طبیعی استفاده کنید و با گذشت زمان و استفاده مکرر حشرات نسبت به آفت کش های شیمیایی مصونیت پیدا کرده و نسبت به آنها مقاوم تر می شوند. در حالی که حشرات نمی توانند در برابر حشره کش های طبیعی که برای استفاده در داخل خانه ایمن و سالم هستند مصونیت ایجاد کنند: برای اینکه منزل و محل کار تمیز و بدون حشره ای داشته باشید از سمپاشی محل کار سبز پوشان آریا کمک بگیرد.

۱) روغن چریش

روغن چریش یک ماده آلی طبیعی است که از دانه ها و برگ درخت چریش استخراج می شود، بنابراین یک حشره کش بی خطر و غیر سمی به حساب می آید. روغن چریش برای از بین بردن حشراتی که بر روی گیاهان خانگی وجود دارند و برای جلوگیری از آفات و بیماری ها استفاده می شود.
می توان از روغن چریش برای جلوگیری از انتشار قارچ ها و بیماری ها که باعث پژمرده شدن برگ ها میشود و برای از بین بردن مورچه ها، شته ها، مگس های سفید و سایر حشرات مضر برای گیاهان استفاده کرد.

  • یک و نیم قاشق چایخوری روغن چریش را با یک قاشق چایخوری صابون مایع در یک لیتر آب گرم مخلوط کنید.
  • مخلوط را در یک بطری اسپری شیشه ای قرار دهید، آن را خوب تکان دهید.
  • محلول را روی برگ گیاهی قبل از اسپری کردن آن در سراسر گیاه آزمایش کنید. این برای اطمینان از عدم آسیب به گیاه است.
  • کل گیاه را با محلول از بالا به پایین اسپری کنید و مطمئن شوید که تمام برگ ها را اسپری کنید.
  • اجازه دهید محلول خشک شود و حتما گیاه را در مکانی دور از منبع نور خورشید قرار دهید.
  • برای بهترین نتیجه از محلول به مدت چند هفته استفاده کنید.

۲) خاک دیاتومه

خاک دیاتومه (DE)، رسوبی از مواد معدنی سخت و متخلخل است که از جلبک های تک سلولی مرده گرفته شده و معمولاً در مکان های نزدیک به آب های زیرزمینی تشکیل می شود.معمولا از خاک دیاتومه به عنوان حشره کشی برای از بین بردن حشرات خانگی بر روی گیاهان استفاده می شود.
برای اینکار مقداری خاک دیاتومه را  در اطراف گیاهان برای محافظت از آنها در برابر حشرات و عوامل بیماری زا مانند قارچ ها بپاشید.  باید به اهمیت استفاده از ماسک صورت هنگام استفاده از خاک دیاتومه بر روی گیاهان توجه داشت تا از تحریک بینی و پوست جلوگیری شما شود.

۳) صابون حشره کش

صابون حشره کش به صابون باغبانی معروف است و ماده ای است که از اسیدهای چرب پتاسیم ساخته شده است . این ماده می تواند باعث از بین رفتن حشراتی مانند شته ها، کنه ها، حشرات، ملخ ها و شپش های گیاهی شود، زیرا باعث شکستن پوسته بیرونی حشره می شود.
برای اینکار میتوانید صابون باغبانی روی گیاه اسپری کنید این صابون برای محیط زیست و انسان بی خطر است.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران، سمپاشی بیمارستان، سمپاشی فروشگاه و سمپاشی پارکینگ با مجموعه سبزپوشان آریا در تماس باشید.

برای محافظت از گیاهان آپارتمانی در برابر حشرات،باید نکات مختلفی رعایت شود که از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حتماً قبل از قرار دادن گیاه در داخل گلدان گیاه را با آب  بخوب تمیز کنید.
  • گیاه را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ نشانه ای از آفات یا حشرات بر روی آن وجود ندارد.
  • برای رشد این گیاه از خاک کشاورزی خوب و استریل استفاده کنید و از استفاده از خاک باغچه در فضای باز خودداری کنید، زیرا ممکن است حاوی برخی از انواع حشرات باشد.
  • ابزارهای هرس مانند قیچی را با آب و صابون استریل کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

اسکرول به بالا