نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید
  

 
     
 نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید

 

نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید

1. حشره‌‌کش‌های خانگی برای از بین بردن تنها بخشی از آفت‌ها و جانداران موذی که در مقالات قبلی به آن‌ها اشاره کردیم، کاربرد دارند. بعضی از این آفت‌ها مثل ساس‌ و شپش مسری هستند و امکان دارد از خانه‌ای به خانه‌ی دیگر انتقال پیدا می‌کنند. در این موارد در هنگام سمپاشی باید منطقه وسیعی را مورد توجه قرار داد. زیرا معمولا اگر به صورت کامل از بین برده نروند می‌توانند به سرعت خود را در مناطق دیگری نشان دهند. در این موارد بهتر است کار سمپاشی را به یک شرکت معتبر و متخصص در این حوزه واگذار کنید. اسپری حشره‌کش در بسیاری از موارد نه تنها باعث از بین رفتن حشرات نمی‌شود، بلکه آن‌ها در برابر حشره‌کش مقاوم‌تر می‌شوند؛ چون نسبت به حشره‌کش ایمنی پیدا کرده‌اند باعث می شود روی ان اثر نکند و باعث رشد نمو و تکثیربیشتر آن می‌شود.

2. برای سمپاشی از سموم و آفت‌کش‌های کشاورزی و باغی استفاده نکنید چون ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد. در انتخاب سم باید بی‌خطر بودن برای سلامت انسان در اولویت قرار بگیرد. حشره‌کش را روی بدن خود اسپری نکنید، چون از طریق پوست جذب می‌شود و برای سلامتی خطرناک است.

3. از نفت و گازوئیل برای از بین بردن جانداران موذی یا در چاه فاضلاب استفاده نکنید، چون می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود. زمانی استفاده از نفت موثر است که مستقیم روی حشره ریخته شود. اما هنگامی که در چاه ریخته می‌شود، باعث مرگ آن‌ها نمی‌شود و تنها بوی نفت آن‌ها را فراری می‌دهد و مجددا بر می‌گردند پس این روش نیز فایده ندارد.

4. برای هر نوع از این جانداران زمان مناسبی برای سمپاشی وجود دارد که بستگی به فصل تولیدمثل و تکثیر آن‌ها دارد. باید این جانداران را قبل از اینکه تعدادشان زید شده و از کنترل خارج شوند یا آسیب بیشتری بزنند، از بین ببرید. همچنین به یاد داشته باشید که این جانداران مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد دارند.

5. نکته بسیار مهم این است که از قرص‌های حشره‌کش استفاده نکنید. زیرا استفاده از این قرص‌ها در محیط برای سلامت انسان مضر است. چون از خود گازی متصاعد که بسیار خطرناک است.

برای جلوگیری از رشد و تکثیر حشرات چه کنیم؟

اولین کار موثر حذف گرما و رطوبت است. گرما و رطوبت عامل مطلوب برای رشد و تکثیر بسیاری از این جانداران است. اگر این دو عنصر با یکدیگر ترکیب شود باعث قارچ و باکتری می شود. راه بعدی تمیز نگه داشتن خانه و یا هر ساختمان محل سکونت می‌باشد. راه بعدی حفاظت از مواد غذایی و نگه‌داری در ظروف دردار است. هرچه دسترسی به مواد غذایی کمتر داشته باشد برای جلوگیری از رشد و تکثیر آن‌ها بهتر است.

پس با کاهش مواد غذایی و تمیز سازی محیط و دفع کاغذ و یا مقوا در کابینت ها در اثر بخشی و پاکسازی محیط از این حشرات کمک شایانی می‌کند. همچنین خشک کردن اب تمامی بخش‌های اشپزخانه مانند سینک ظرفشویی و استفاده از توری‌ها برای لوله‌ها و فاضلاب‌ها. کشتن به صورت فیزیکی موجب تراووش و انتشار میکروب‌های بیماری‌زا و الوده ‌تر شدن محیط می‌شود.

استفاده از سموم غیربهداشتی توسط افراد ناآگاه چه مضراتی دارد؟

عدم آگاهی مصرف آفت کش‌های غیربهداشتی باعث خسارت‌های جبران ناپذیری در حیوانات خانگی و گیاهان، و ایجاد بیماری و مرگ در انسان می‌شود. استفاده ازسموم شیمیایی غیر استاندارد، باعث تغییر سرعت فعالیت‌های مختلف بدن؛ افزایش تپش قلب و تعریق یا کاهش و توقف کامل تنفس می‌شود . استفاده از سموم غیربهداشتی و همچنین تماس افراد با این سموم به تغییرات در سلول‌ها می‌انجامد که موجب افزایش فعالیت عصبی می‌شود. به همین دلیل بهتر است انتخاب سم مناسب توسط کارشناسان با تجربه صورت بگیرد.

پس از پایان سمپاشی چه کنیم؟

کارشناسان پس از پایان سمپاشی ساختمان زمان مناسب برای ورود به محیط را برای شما مشخص می‌کنند. زیرا سم تا زمانی که مرطوب باشد و کاملا خشک نشده باشد می‌تواند مسمومیت ایجد کند. همچنین بخار و ذرات معلق ناشی از سمپاشی نیز می‌تواند باعث ایجاد مسمومیت شود. وقتی در زمان معین شده به مکان بازگشتید، ابتدا تمامی ره‌های جریان هوا مثل در و پنجره و هواکش‌ها را باز بگذارید و پس از هوادهی کامل اقدام به سکونت کنید. افرادی که در معرض خطر بیشتری قرار دارن مثل کودکان، خنم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری قلبی، تنفسی، کلیوی، حساسیت‌های پوستی و ... بهتر است دیرتر و با صلاحدید کارشناسان به محل بازگردند. از مصرف آب و غذایی که در محیط سمپاشی وجود داشته و در معرض آن قرار گرفته است خودداری کنید.

 

       متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

نکات مهم

Post 1
نگهداری از گل و گیاه در فضاهای خانگی
Post 1
نگهداری از باغچه در فصول گرم سال
Post 1
نکاتی که در مورد سمپاشی منازل و ادارات باید بدانید
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 3
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 2
Post 1
انواع جانوران موذی در ساختمان‌ها 1

چرا ما ؟

متمایز بودن شرکت سبز پوشان آریا نسبت به رقباء

پشتیبانی خدمات

طراحی و اجرا بینظیر

رضایت مندی مشتریان

تعهد مسولیت پذیری

گالري تصاوير

تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سبز پوشان آريا (شفيعي) محفوظ ميباشد

کل بازدید: 67,343 امروز: 287 دیروز: 192 هفته اخیر: 346 ماه اخیر: 346